Univerzálne projektové moduly

UNIVERZÁLNY FV modul

Premeňte svoju priemyselnú strechu na fotovoltickú elektráreň
Náš UNIVERZÁLNY FV modul prepisuje pravidlá kombináciou výhod konvenčnej a tenkovrstvej technológie s hmotnosťou iba 3,3 kg/m² a životnosťou 40 rokov. Umožňuje to technológia, ktorá využíva patentovaný proces na zapuzdrenie monokryštalických kremíkových článkov do špeciálneho kompozitného materiálu vystuženého sklenenými vláknami. Moduly sú flexibilné – formou, dizajnom a vzhľadom. Sú vhodné pre takmer akúkoľvek aplikáciu: priamo integrované do architektúry (fasády, strechy), v náročných stavebno-fyzikálnych situáciách (napr. ploché strechy), na chránených historických budovách, ale aj tam, kde sa vyžaduje mobilné riešenie.

Inštalácia FV modulov zaberie len zlomok času a nákladov, ktoré by si vyžiadali tradičné produkty. Nie je potrebná žiadna spodná konštrukcia, čo uľahčuje prispôsobenie FV modulov tak, aby sa inštalácia prispôsobila podmienkam miesta. FV moduly sa jednoducho nalepia, čo znamená, že do strechy nie je potrebné vŕtať žiadne otvory.

Patentovaná povrchová štruktúra modulu takmer neoslňuje, a preto je vhodná aj na použitie v blízkosti letísk. Výsledná zvýšená kapacita vďaka tomu absorbuje slnečné svetlo a má za následok aj vyšší energetický výkon.

Vďaka bezrámovému a bezsklenému dizajnu môžu byť FV moduly vyrábané v akomkoľvek tvare a veľkosti s až 66 monokryštalickými článkami (s podobným výkonom ako tradičné sklenené moduly). Okrem toho je možné fotovoltické moduly osadiť na mnohých miestach, kde sú tradičné fotovoltické systémy nerealizovateľné.

Samočistiaci povrch - špeciálny povrch zabezpečuje trvalú samočistiacu schopnosť. Pomocníkom pri čistení je dážď, ktorý zmýva usadený prach. Táto jedinečná vlastnosť prispieva k stálej vysokej efektivite výroby energie

PROJEKTOVÉ MODULY

11 x 6 UNIVERZÁLNY projektový modul pre veľké fotovoltické projekty
Náš projektový modul 11 x 6 bol špeciálne navrhnutý pre veľké fotovoltické projekty. Hmotnostná výhoda (iba 3,3 kg/m²) umožňuje jednoduchú manipuláciu pri montáži a s technológiou lepenia sa výrazne skracuje doba montáže. Veľké priemyselné strešné plochy tak možno rýchlo a jednoducho premeniť na energetické strechy. Projektový modul 11 x 6 (1917 x 1020 mm) je vybavený 66 monokryštalickými kremíkovými článkami s výkonom 330 Wp. Je možné vyrobiť panely s pripojovacou krabičkou na prednej alebo zadnej strane panelu, štandardne je pripevnená v strede FV modulu.

S projektovými modulmi Q:Energy 11 x 6 pre priemyselné a komerčné strechy ponúkame dokonalú kombináciu efektívnosti nákladov, výkonu a manipulácie. Pre všetky špeciálne fotovoltické projekty, kde sú potrebné iné veľkosti modulov, ponúkame možnosť konfigurácie fotovoltických modulov na mieru.

Mobirise Website Builder

Štandardné rozmery

Ploché strechy a fasády

Bitúmenové a membránové povrchy
Strešné plochy sú obľúbenou voľbou pre fotovoltické systémy. Vďaka našej technológii je používanie a prístup k týmto povrchom ešte jednoduchší a efektívnejší. Ultraľahké fotovoltické moduly môžu byť inštalované rôznymi spôsobmi, čo znamená, že sú vhodné na montáž na strechy alebo fasády, ktoré predstavujú náročné štrukturálne alebo iné prekážky.

UNIVERZÁLNE FV moduly je možné inštalovať na vodorovné plochy aj fasády vďaka hmotnosti len 3,3 kg/m². To otvára celý rad možností na získavanie ďalšej slnečnej energie. Q:Energy spája atraktívny dizajn s funkčnosťou a môže byť inštalovaný na takmer akýkoľvek povrch. Okrem toho si môžete prispôsobiť veľkosť, tvar a farbu FV modulov tak, aby vyhovovali vašim individuálnym potrebám.

Bitúmenové pásy sa na ploché strechy zvyčajne nanášajú v dvoch vrstvách a v miestach prekrytia sa zvárajú. Bitúmenová strecha má tú výhodu, že pri správnej inštalácii je absolútne odolná proti vsakovaniu vodu. Aby sa nepoškodil bitúmenový povrch, náš montážny tím lepí moduly priamo na povrch.

Rovnako ľahko sa dajú panely inštalovať aj na membránové - fóliové strechy. Superlepidlá Innotec zabezpečujú trvácny, odolný a bezpečný spoj po celú dobu životnosti panelov. 

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Chránené historické budovy a územia

Univerzálne fotovoltické moduly pre estetické mesto
Mnohé mestá majú chránené historické budovy alebo oblasti, ktoré sú ústredným prvkom ich identity. Vo Viedni sú budovy od roku 1972 chránené pred búraním alebo zmenami charakteru v snahe zachovať historický vzhľad mesta. Na tieto chránené pamiatky však možno nainštalovať naše fotovoltické moduly. Vzhľad budovy z mesta zostáva nezmenený, keďže moduly sú integrované do strechy. S hmotnosťou iba 3,3 kg/m² sú panely vhodné aj pre staršie strechy s obmedzenou nosnosťou.

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Trapézová krytina a strešná krytina so stojatou drážkou

Dokonale integrované FV moduly
FV moduly sú navrhnuté tak, aby sa dali integrovať do akéhokoľvek hliníkového strešného a fasádneho systému. Dobrým príkladom použitia fotovoltických modulov na strešných systémoch so stojatou drážkou je najväčšia a najmodernejšia spaľovňa odpadu v Krakove v Poľsku. Fotovoltické moduly sú tu použité na rovných, konvexných a konkávnych zaoblených hliníkových plochách od hliníkového strešného a fasádneho systému firmy Kalzip.

Hliníkové strešné a fasádne systémy
Na rozdiel od kovových trapézových profilov sú strechy so stojatou drážkou oveľa širšie. Predprofilované, väčšinou 400 - 600 mm široké plechy sa dnes používajú rôznymi spôsobmi. Kým trapézové kovové profily sa používajú pre jednoduché výrobné haly a sklady, strešné systémy so stojatou drážkou sa vďaka svojmu nadčasovému elegantnému povrchu používajú aj v moderných priemyselných, obchodných a obytných budovách. FV modul je možné nalepiť priamo na povrch plechu medzi dva záhyby.

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Adresa

Schetelig CE s.r.o. 
divízia Q:energy
Dlhá nad Váhom 440
927 05 Dlhá nad Váhom


Kontakt

Email: info@qenergy.sk
Tel.: +421 31 788 47 20

Linky


Novinky

Landing Page Software