Q:Energy technológia

Revolučné fotovoltické inovácie prostredníctvom výskumu a vývoja
Patentovaná technológia použitá v moduloch pozostáva predovšetkým z proprietárneho plastového jadra vystuženého sklenými vláknami (predimpregnovaný laminát). Táto vrstva sa nachádza nad a pod bunkou a je primárne zodpovedná za flexibilitu a stabilitu modulov. Materiál zabezpečuje, že fotovoltické moduly sú výrazne ľahšie, tenšie a flexibilnejšie ako tradičné FV panely. S hmotnosťou len 3,3 kg/m² sú oveľa ľahšie ako tradičné ťažké sklenené panely a ich flexibilita im umožňuje prispôsobiť sa obrysom zakrivených povrchov. Naše fotovoltické moduly sú nereflexné, keďže nepoužívajú žiadne sklo. V paneloch sú použité tradičné monokryštalické články.

Naše produkty ponúkajú vysoký energetický výkon, pričom sú ultraľahké a flexibilné. Vážia len 3,3 kg/m² a tým výrazne znižujú požiadavky na spodné konštrukcie. Flexibilita modulov znamená, že môžu byť namontované rôznymi spôsobmi: na všetky typy striech vrátane vodotesných membrán, kovových striech a mnohých ďalších typov strešných krytín. Moduly je možné jednoducho prilepiť na strechu, ako aj pripevniť pomocou skrutiek, nitov, magnetov alebo priechodiek.

Záruka výkonu 40 rokov

Naše prvé certifikované fotovoltické moduly sa bez problémov používajú od roku 2014. Keďže nami používané sklolaminátové materiály pochádzajú z leteckého priemyslu a v tejto oblasti odolali enormnému opotrebeniu, ponúkame 40-ročnú záruku na výkon modulov integrovaných do budovy a modulov aplikovaných na budove (85 %). Naše moduly boli testované v mnohých prostrediach (odolnosť voči UV žiareniu, klimatická komora atď.).

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Monokryštalické panely

Q:Energy využíva najčastejšie používané monokryštalické články. Tieto články sú zložené z dokonalých kremíkových monokryštálov a ponúkajú obzvlášť vysokú účinnosť, pričom viac ako 22 % svetla dopadajúceho na článok sa premení na elektrinu.

Naše štandardné fotovoltické moduly majú polomer ohybu 200 cm. Pre špecifické požiadavky na zaoblené povrchy ponúkame špecializovanú modulovú štruktúru (menšia a tenšia tkanina zo sklenených vlákien), ktorá umožňuje polomer ohybu 15 cm.

Mobirise Website Builder

Patentovaná metóda prepreg

Fotovoltické moduly sú vyrobené z plastu vystuženého sklenenými vláknami a patentovaného materiálu pre-preg (chemicky upravené sklolaminátové tkanie). Vývoj tejto technológie trval šesť rokov a je výsledkom viac ako 25-ročných skúseností so sklolaminátovými materiálmi v Diamond Aircraft.

Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder
Mobirise Website Builder

Fotovoltika na mieru

Tvar, dizajn a farbu ultraľahkých, flexibilných a odolných fotovoltických modulov je možné prispôsobiť. Ponúkame moduly od 6 x 1 článkov až po 11 x 6 článkov. Naše výrobné zariadenia dokážu vyrobiť lamináty s rozmermi až 4,9 x 2,0 metra.

Mobirise Website Builder

Prispôsobiteľná farba panelu

Ponúkame farebné panely na požiadanie s rôznymi farbami, ako je zlatá, červená, zelená, hnedá atď. dostupné v našich moduloch. Laminát môže byť aj farebný – štandardne sa používa sivá a biela, iné farby sú dostupné na požiadanie.

Adresa

Schetelig CE s.r.o. 
divízia Q:energy
Dlhá nad Váhom 440
927 05 Dlhá nad Váhom


Kontakt

Email: info@qenergy.sk
Tel.: +421 31 788 47 20

Linky


Novinky

No Code Website Builder